Rüya Tabirleri / kilit rüyaları / Rüyada kilit görmek

Rüyada kilit görmek

Rüyada kilit görmek mesleğinde uzmanlık yapacağına, kültürlü ve çağdaş olmaya değer vereceğine, zarar edilen durumların kısa süre içinde kara geçirileceğine, galibiyetin bu iki faktör sayesinde gerçekleşeceğine, sosyal hayatta rüyayı gören kişinin içine düştüğü karamsarlığın ve korkunun atlatılacağına, huzurdan ve zenginlikten yana daha çok nasipleneceğine inanılmaktadır.

Rüyada kilit gördüyseniz

  • Oldukça iyimser bir bakış açısına sahipsiniz.
  • Yanlış özür beyan etmeniz veya olan biten yanlışlıkları düzeltmemeniz durumunda sorun yaşanabilir.

Rüyada tuvalete kilitli kalmak rüya sahibi için Allah’ın sevgili kulları arasına gireceğine ve ahirette çok mutlu olacağına, çok büyük zararlar ile karşılaşacağına, işlerine verimin hâkim olacağına, artık daha dikkatli davranacağına, yardıma muhtaç insanlara yardım eli uzatılacağına inanılır.

Rüyada kilitli iğne görüldüyse rüya sahibinin istediği gibi bir işe kavuşacağına, ardından yeni bir işe gireceğine, şansının bir türlü dönmeyeceğine, gelecekle ilgili olarak verilecek kararların hayat içerisinde çok büyük bir etki yaratacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada kırık kilit görülmesi bekarsa bu kimseden göreceği yoğun ilgi sonrasında evlilik kararı alacağına, tartışmaların kavgaya döneceğine, dertlerinin dermanına kavuşacağına, hain planlar yapan bir kimseyi alt edeceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada bir yerde kilitli kaldığını görülmesi zaferlerine kimsenin engel olamayacağına, aile bireylerinin de çok sevineceğine, aşırı sevinçten ne yaptığını bilemez hale geleceğine, uzun süreden beri birlikte olduğu bir kişiden ayrılacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada kilit açmak görüldüğünde cesaretin ve özgüvenin azalacağına, tersliklere ve aksiliklere sebebiyet vereceğine, manevi olarak haz alacağı kadar zafer kazanacağına, aile hayatında çok sıkıntı çekeceği bir döneme gireceğine ve hak ettiği bir konuda destek alacağına, rüya sahibinin şansının açılacağına ve yeni işlere girmek için yeni fırsatlar elde edeceğine, dünya malı için hiçbir zaman itibarını zedeleyecek işlere girmeyeceğine yorulmaktadır.

Rüyada mutfakta kilitli kalmak rüyayı gören kişi için çok büyük ve hayırlı işlere gireceğine, iş hayatında ya da aile hayatında başı sıkıştığında yardımına koşup destek olacağına, yeni ve önemli kimseler ile tanışacağına, getirisinden daha fazla olacağına delalet ettiği söylenir.

Rüya yorumlarına göre rüyada kilit açıp kapamak ailesiyle beraber uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olacağına, eşler arasında bir soğukluğun baş göstereceğine, sorumluluklarının ve yükümlülüklerinin artacağına, yeni bir eve taşınacağına yorulmaktadır.

Rüyada sürgülü kilit görüldüyse önünü kesmek isteyen bazı kişilere rağmen işinde iyi bir şekilde ilerleyeceğine, sıkıntılarını bir köşeye bırakarak daha doğru bir kişi olmak için çaba göstereceğine ve mutlu olacağına, çok büyük miktarda para elde edeceğine, Allah’ın yardımı ve izni ile çok güzel işlere gireceğine, yapılan işte usta konumuna çıkılacağına rivayet etmektedir.

Rüyada sınıfta kilitli kalmak hayatını tatlı bir huzur içinde geçireceğine, kazandığı zaferlerin aile hayatını olumlu şekilde etkileyeceğine, sıkıntılarını ve sorunlarını çözüme kavuşturacağına alamet etmektedir.

Rüya alimlerinin yorumlarına göre rüyada asansörde kilitli kalmak parasal olarak bir kriz yaşanacağına, büyük atılımlar yapacağına, zamanının boşa gideceğine ve şansının da kapanacağına, haksız kazanç elde eden bir kişi ile uğraşmak zorunda kalınacağına, hayallerinin ve hedeflerinin gerçekleşmesi dolayısıyla adağını gerçekleştireceğine işaret eder.

Rüyada kilitli kapının açık olduğunu görülmesi yaşam standartlarını yükselteceğine, işlerdeki verimin artacağına, etrafındaki kişilere de yardım edeceğine ve hayallerine kavuşacağına, hayırlı ve kısmetler ve rızklar elde edileceğine, üzüntü içinde geçirilecek bir döneme ve maddi ve manevi olarak çok karanlık bir işe gireceğine, yaşanan durumun araştırılması sayesinde bu durumun düzeltileceğine alamet eder.

Rüya yorumlarına göre rüyada banyoda kilitli kalmak parasını dikkatli harcayacağına, evine dışarından hiçbir zarar gelmeyeceğine, ekonomik olarak sıkıntı çekmeyeceğine bu sayede manevi olarak da huzurlu olacağına, sağlıklı iken hastalıklar geleceğine ve hastayken hastalığın ilerleyeceğine ve çok büyük sorunların yaşanacağına, rahat bir hayata başlayacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada kara kilit görülmesi iş hayatında çok kısmetsiz olunacağına, geçim kolaylığı yaşayacağına, iş dünyasının önde gelen kişilerinden olunacağına, ailesini hem gururlandıracağına hem de daha iyi şartlarda yaşatma imkânı elde edeceğine, başarılarının kalıcı olacağına, sevdikleri ile birlikte çok büyük bir sorun yaratmadan ortada kavuşacağına delalettir.

Rüyada kilit kolye görüldüyse yüzünü güldürecek kısmetlerini de arttıracak adımlar atacağına, nefsini terbiye etmeyi başaracağına, geçmişten gelen ve kişiye mutluluk veren bir haber sayesinde bir yolculuğa çıkılacağına, bir süre zorluk çekeceğine, kısmetinin ve bahtının kapanacağına, kazancının katbekat artacağına inanılmaktadır.

Rüyada yeni kilit görülmesi yakın bir zaman içinde evlat sahibi olunacağına, bedeninin şifaya kavuşacağına, kendisini dolandırıp para almak isteyen bir kişiler ile karılaşacağına rivayet etmektedir.

Rüya yorumlayanlara göre rüyada birine kilit vermek sevdiği kişilerin verdiği destek ile hayırlı bazı çalışmalar yapacağına ve yardıma muhtaç insanları çok sevindireceğine, elde bulunan imkânların artacağına, parasal olarak bir kriz yaşanacağına, donanımlı ve çağdaş bir insan haline geleceğine, birçok kişiye iş imkanı sağlanacağına delalet eder.

Rüyada kilitli bisiklet görüldüğünde iyiliğe ve güzelliğe, insanlarla iletişiminin kuvvetli olacağına, uzun bir süre yas tutmak zorunda bırakacağına, mutluluktan havalara uçulacağına, herkesten ileriye gideceğine alamet ettiğine inanılır.

Rüya yorumlarına göre rüyada kilit saklamak zor zamanlar geçirileceğine ve yeni bir işte can sıkıcı bazı olaylar yaşanacağına, atılacak bütün adımların hayırlı yollar açacağına, işlerin çok hızlı bir şekilde büyüyeceğine, yanlış kararlar vereceğine, çok büyük ve hayırlı çalışmalara girileceğine ve bu sayede sıkıntı ve sorunlarından kurtulacağına alamet eder.

Rüyada taştan kilit görülmesi çok zor bir yoldan geçeceğine, deyim yerindeyse kişinin kendi yağında kavrulacağına, herkesin takip ettiği ve çok sevdiği birisi olacağına, işlerini düzeltmek için çok büyük adımlar atacağına yorulur.

Rüyada kilitli bir yerden kaçmak rüya sahibi kişi için içine fesat düşeceğine, alanında marka bir isim olacağına, yaşanan kırgınlıkların sona ereceğine, maddi durumun orta halli seyir izleyeceğine, çok rahat bir nefes alacağına ve çok huzurlu bir döneme gireceğine, kötülükle ve zorlukla da karşılaşmayacağına delalet eder.

Rüya tabir edenlere göre rüyada kilit satmak kaderinin ve şansının yüzüne güleceğine, son zamanlarda kötü giden her şeyin düzeleceğine, içinin ve kafasının rahatlayacağına, haneye bereket geleceğine, bol kazançlı bir işin başına geçileceğine alamettir.

Rüyada açık kilit görüldüyse evde tatlı bir telaş yaşanacağına, elini attığı her işten alnının akıl ile çıkacağına, kalifiye elemanlar arasına gireceğine, kazancının bu kişi tarafından gizli gizli azaltılacağına, başarılar arttıkça çok daha büyük ve daha heyecan verici gelişmelerin yaşanacağına inanılır.

Rüya alimlerinin yorumlarına göre rüyada kilitli bir yeri açmak çok büyük atılımlar yapacağına ve bu atılımlar sayesinde iş hayatında çok büyük kazançlar elde edeceğine, kişinin öğrenimini uzun tutarak aynı zamanda İslami konularda da bilgi sahibi olacağına, mutluluk verici haberlerin alınacağına, yakın bir akrabanın vesile olduğu bir arkadaşlığın evlilikle sonlanacağına, işlerini yoluna sokmak için ortaya koyacakları çalışmadan çok büyük kazanç elde edeceğine işaret etmektedir.

Rüya alimlerinin yorumlarına göre rüyada okulda kilitli kalmak işlerinin tutacağına ve zenginliğinin alıp yürüyeceğine, düşmanların ve rakiplerin yenilgiye uğratılacağına, yaptığı bir çalışma sonucunda işlerinin düzeleceğine, karamsar olacağına ve huzursuz günler geçireceğine yorulur.

Rüyada telefon kilidini unutmak rüya sahibi kişi için yakın zaman içinde büyük başarılar kazanacağına, rüya sahibinin çok büyük sorumluluk alması sayesinde çok kazanç ve menfaat elde edeceğine, huzurlu bir insan olacağına, daha sonra elindeki para ile çok büyük bir risk alarak kendi işini kuracağına, mahkemeye taşınmış olan bir konu hakkında olumlu haber alınacağına, ancak karşısına çıkan bazı sevimsiz olaylar yüzünden etrafındaki insanlar ile tartışacağına ve sinirlerinin yıpranmış olmasından dolayı sevdiği kişileri biraz üzebileceğine işaret etmektedir.

Rüyada kilit takımı görüldüyse hasret çekenlerin buluşacağına, aile bireylerinden çok sevilen bir kişi ile yola çıkılacağına, ele geçen kazancın Allah yolunda harcanacağına, yakın zamanda epey yüklü miktarda kazanç elde edileceğine, sorunların kısa süre içinde çözüme ulaşacağına, elinin sıcak sudan soğuk suya değmeyeceğine işaret etmektedir.

Rüyada kilit alındığında evine ve evliliğine karanlık bulutlar çökeceğine, büyük miktarda ve helal paralar kazanacağına, çalışma hayatında büyük bir prestije sahip olunacağına, sıkıntılarının ve sorunların son bulacağına, kişinin bu gidişatı durdurmak için bir şeyler yapması gerektiğine ve eğer müdahale etmezse daha kötü durumlar ile karşılaşacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada kilit açmaya çalışmak rüya sahibi kişi için vicdan azabı yaşayarak çok kötü durumlara düşüleceğine, aile saadetinin artacağına, çıkılacak bir yolculuğun çok tatsız bir olayla sona ereceğine delalet etmektedir.

Rüyada kilitli çanta görülmesi ömrü boyunca rahat bir hayat süreceğine, iş hayatında parlak bir döneme girildiğine ve yapacağı tüm çalışmalardan oldukça büyük başarılar kazanacağına, insanlar arasında çok saygın bir kişi olacağına, patron koltuğuna yükseleceğine, işlerinin bu şekilde devam etmesi sayesinde çok rahat bir ömür geçireceğine, sorunlarının kısa bir zaman içinde sona ereceğine işarettir.

Rüya alimlerine göre rüyada camide kilitli kalmak büyük bir başarı ve saygınlık kazandıracak bir noktaya gelineceğine, haram mal yiyip içeceğine, maddi ve manevi olarak büyük zarara uğrayacağına, uğradığı zararı telafi etmek için yüklü miktarda para harcayacağına ancak yaptığı hiçbir hamlenin gerektiği gibi bir şekilde etki etmeyeceğine, orta yolu bulmak ve uzlaşmayı sağlamak için gayret göstereceğine tabir olunur.

Rüyada elinde kilit görülmesi büyük sorunlar ile karşı karşıya kalacağına, üzerine düşüldükçe daha da nazlanacağına, emeğinden hayır göreceğine, uzun zamandan beri çözülemeyen bir sorunun yakın bir zaman içinde çözüme kavuşacağına, yaşadıklarından ötürü çok stres ve baskı altında kalacağına delalet eder.

Rüyada kırılmış kilit görüldüyse çok zor zamanlar geçirdiği dönemlerde eline geçen fırsatlar sayesinde sorunlardan kurtulacağına, onun yasaklarını çiğneyeceğine, kendisini bir türlü ispat ettiremeyeceğine, sevilen bir işe ortak olunacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüyada kilitli pencere görüldüyse zarar ettiği işlerde çok büyük rahatlıklar yaşayacağına, rüya sahibinin istediği gibi bir işe kavuşacağına, evdeki nimetin çoğalacağına, yapılan hataların kısa zamanda ve herhangi bir zarara uğramadan telafi edileceğine, kişinin fırtınalı günler yaşamaya başlayacağına delalet ettiğine inanılır.

Rüyada kilit kaybetmek yönetici kişiliği ile koltuğundan ültimatomlar vererek büyük işleri bitireceğine ve karlı işlerden büyük paylar alacağına, büyük atılımlar ve yenilikler yapacağına, hem istediği her şeyi gerçeğe çevireceğine, gelirinin garanti olacağına işaret eder.

Rüya alimlerine göre rüyada kilit kilitlemek elde bulunan fırsatların çok doğru ve kazanç getirecek şekilde kullanılacağına, çok iyi bir duruma geleceğine ve daha güzel günler görerek mutlu ve huzurlu olacağına, amaçlarına ve hedeflerin ulaşmayı başaracağına, yakın bir zaman içinde alacağı kötü bir haberden ötürü büyük bir zorluk çekeceğine, kırılan kalplerin yakın zaman içinde tamir edileceğine, arzu ve emellerin kişinin istediği yönde gerçek olacağına yorulur.

Rüyada kilitli asma kilit görülmesi girdiği işlerde hayal kırıklığı yaşamayacağına bilakis rakiplerine karşı üstünlük elde edeceğine, gerçekleştirilmek istenen projelerin heba olacağına, büyük bir adım atılacağına, çok büyük üzüntülerin yaşanmasına sebep olacağına yorumlanır.

Rüyada pencere kilidi görmek uyumsuz bir kişi ile kurulan bir ortaklık yüzünden gereksiz bir stres altına girileceğine, ardından birçok konuda yardımcı olacağına, iş konusunda sürekli yardım edeceğine, iş hayatı ile ilgili olarak kurulan bir ortaklıktan ötürü zarara uğranacağına tabir olunur.

Rüyada kilitli birini kurtarmak rüya sahibi için işlerin hiç olmadığı kadar kötü olacağına, sıkıntılarından arınıp genişliğe çıkacağına, kişinin elindekilerinden de olacağına, dert ettiği maddi sorunları ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkan ailevi sorunları yakın bir zaman içinde çözeceğine ve huzura kavuşacağına, makbul ve helal olandan vazgeçmeyeceğine, sorunsuz ve sıkıntısız bir döneme girileceğine delalet eder.

Rüyada otobüste kilitli kalmak rüyayı gören için bolluk içinde yaşamanın keyfini süreceğine, işe gösterilen ilginin artacağına, kırılan kalbin onarılacağına ve kırgınlık yaşanmış bir kişi ile aradaki buzların eritileceğine, çok büyük paralar kazanacağına, gelirini daha kolay şekilde elde edeceği yollar ve çözümler bulacağına, hayırlı bir kısmet ile mutlu bir evliliğe adım atılacağına işaret ettiği söylenir.

Rüyada kilitli zincir görüldüyse eşiyle bahtiyar olacağına, gönül kapılarını açacağına, ruhsal huzuruna kavuşmuş olan kişinin keyfini bozacak gelişmelere de kulak asmayacağına, çözümsüz bazı olayların yaşanacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada kilit atmak eline geçen fırsatları çok iyi bir şekilde değerlendirmesi sayesinde kendisini çok iyi bir yerde bulacağına, alınacak kararları en iyi ve dikkatli şekilde hayata geçireceğine, bedeninin şifaya kavuşacağına, hayata sıkı sıkı sarılacak olan rüya sahibinin pozitif psikolojisi sayesinde hayatına çeki düzen vereceğine, sevinçli haberlerin alınacağına yorulmaktadır.

Rüyada kapının kilidinin kendiliğinden açılması girdiği işlerde hayal kırıklığı yaşamayacağına bilakis rakiplerine karşı üstünlük elde edeceğine, büyük sorunlar ve üzüntüler yaşayacağına, kişinin eninde sonunda istediği hayata kavuşacağına, sorunların ve sıkıntıların çözüme kavuşacağına, işinde çok önemli noktalara gelmeyi başaracağına delalettir.

Rüyada asma kilit ve anahtar görmek sevilen kişilerle iş konusunda bir birlik kurulacağına, daha önce çözüldüğü düşünülen problemlerin tekrar ortaya çıkacağına, rüya sahibinin değişik iş kollarına yöneleceğine, gereksiz yere kendisini üzecek ve manevi olarak zarar getirecek bir yola gireceğine, kısa süre içinde işlerinde çok büyük bir ferahlık yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada kilit aramak ters giden olayların düzeleceğine, sevinçli haberler geleceğine, çok büyük ve başarılı bir kariyer için kendisine daha uygun olduğunu düşündüğü bir işe gireceğine ve bu iş ile birlikte hayatının çok büyük bir hız kazancağına, kendisini üzen ve kötü bir duruma getirebilecek olaylardan ve kişilerden uzak duracağına, sevginin ve huzurun hâkim olacağına, fesat kimselerin çıkacağına delalettir.

Rüya alimlerine göre rüyada karanlık bir yerde kilitli kalmak arzu ettiği şeylere ulaşmaktan duyduğu büyük huzur ile yardıma muhtaç ve kimsesiz insanlara yardım edeceğine ve büyük bir gönül ferahlığı duyacağına, sorunların ve sıkıntıların daha fazla büyümesine engel olacağına, zarar etme riskini en aza indireceğine, önemli bir şahsiyet olacağına inanılır.

Rüyada küçük kilit görmek yarınlara olan bakış açısının olumlu yönde değişeceğine, bir sebeple uzun bir zaman boyunca toparlanılamayacağına, şansın yaver gideceğine, herkesin çok dikkatini çekecek bir oluşuma girileceğine, insan ilişkilerinin daha iyi bir hal alacağına inanılmaktadır.

Rüyada kilit yapmak işlerden yana başarılar elde edileceğine, elini attığı işlerden yana bir bir hayal kırıklığı yaşayacağına, parasal ferahlığa çıkılacağına delalettir.

Rüya yorumcularına göre rüyada kilit bulmak kazandığı paranın bereketinin olmayacağına, mal ve para kazanılacağına, mutluluktan havalara uçacağına, belki de uzun bir dönem boyunca gelmeyeceğine bu durumun belki de çok uzun bir süre devam edeceğine, ne kadar çok istenirse istensin hayallerin bir türlü gerçekleştirilemeyeceğine, yaşayacağı değişim ile birlikte yardıma muhtaç olan herkese maddi ve manevi olarak yardım edeceğine işaret ettiğine inanılır.

Rüya alimlerine göre rüyada kilitli kalan birini kurtarmak kısa bir zaman içinde yaşayacağı bazı olaylar sayesinde dertlerinden çok kısa zaman içinde çözüme kavuşturacağına ve el attığı bir işte kendisine sorun çıkartan bütün olayları başarıyla bitireceğine, artık güzel ve kolay bir hayata kavuşacağına, kişinin hayatında her işinin yolunda gideceğine, her geçen gün başarıların artacağına, hayallerine ulaşmak isterken farkında olmadan inancından sapacak şekilde hareket edeceğine, çeşme ya da okul gibi bir hayrat yaptırarak pek çok hayır duası kazanacağına delalet ettiğine inanılır.

Hemen Paylaş & Kaydet

Rüyanın Tabirini Alîm'e Sor

Rüyanızı yorumlanmak üzere göndermek için lütfen önce yukarıdaki "Sayfayı Kaydet" bölümündeki düğmelerden birini kullanın. Yorumlanan rüyanızı daha sonra görüntülemek için bu bağlantıya ihtiyacınız olacak. Rüyanızı göndermeden önce rüyanızla en ilgili olan sayfada bulunduğunuzdan emin olun.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments