Rüya Tabirleri / define rüyaları / Rüyada define görmek

Rüyada define görmek

Rüyada define görmek hayatını stresten uzakta geçireceğine, yeni bir eve sahip olacağına ve bol kazançlı bir işe gireceğine, bir sağlık sorunuyla uğraşmak zorunda kalınacağına, nüfuzlu biri tarafından himaye altına alınacağına, yeni bir işe girilerek yeni bir hayat kurulacağına, kötülüklerin kişinin hayatından uzaklaşacağına işaret etmektedir.

Rüyada define gördüyseniz

  • Belli konularda işleri uygulayan taraf olmak, tasarlayan kadar cazip olmayabilir.
  • Korkularınız sizi yavaşlatabilir.

Rüyada define satmak sağlık konusunda iyi haberler alınacağına ve mutlu bir ömür geçirileceğine, sıkıntılarını ve sorunlarını bu şekilde ortadan kaldıracağına, niyetlendiği işlere gireceğine, bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalınacağına, ortaklar arasındaki anlaşmazlıkların son bulup dostluğun daha güçleneceğine ve atılacak her adımda daha iyi işler yapılacağına, işlerinin kısa bir zaman sonra bozulacağına tabir olunur.

Rüyada define bozdurmak rüyayı gören için kazandıkları ile daha iyi yatırımlar gerçekleştireceğine, mal kayıpları da yaşayacağına, iş konusunda da beklentilerin gerçekleşmeyeceğine, devlet kapısından bir yardım alacağınıza delalettir.

Rüya tabircilerine göre rüyada birinin define bulduğunu duymak istediği herşeye sahip olacağına, hiçbir eksiğinin bulunmayacağına, söz sahibi olacağına, kişinin depresif bir ruh haline bürüneceğine ve bu nedenle de tüm düzeninin bozulacağına alamet eder.

Rüya yorumlarına göre rüyada suda define bulmak güzel ve önemli işler yapacağına, çok büyük hatalar yaparak birçok değerli insanı kırıp küstüreceğine, deyim yerindeyse üzerindeki ölü toprağından silkeleneceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada bir yerde define görmek eğitim hayatına bırakılan yerden devam edileceğine ve bu duruma bağlantılı olarak yurt dışına çıkılacağına, uğranılan zararların telafi edileceğine, kısmetinin ve talihinin açılacağına, buna istinaden kazancına bolluk ve bereket geleceğine, işlerini daha iyi duruma getirmek için bu kişilerden destek isteyeceğine işarettir.

Rüya tabircilerine göre rüyada define ararken yakalanmak canını ve malını kaybetme pahasına da olsa bazı girişimlerde bulunacağına, geçim derdi olmadan ve giderek daha da zenginleşen hayatından büyük bir memnuniyet duyacağına, rahat bir hayata adım atacağına alamet eder.

Rüyada tılsımlı define görmek sürekli artacak bir sipariş listesi ile koşturacağına, ilaç kullanmak ve sık sık hastaneye gitmek zorunda olacağına, diğer aile bireylerinin de işe katılacağına, ardından yeni bir iş için başvuru yapılacağına, çok sevilen ve değer verilen insanlar ile araya çok büyük mesafeler konulacağına delalet etmektedir.

Rüya alimlerinin tabirlerine göre rüyada suyun içinde define bulmak anne ve babanın kalbinin kırılacağına, sevdiği kişiler tarafından çok hayırlı bir işe sokulacağına, yapılan işlerin kazanç getirmenin aksine zarara yol açacağına, yaşamın yeni tatlarını keşfedeceğine, sorunların ve sıkıntıların çok rahat bir şekilde aşılacağına delalet eder.

Rüyada define için toprak kazmak rüya sahibi kişi için ferahlık ve aydınlık dolu günlere ulaşılacağına, aile hayatında çok büyük mutluluklar yaşayacağına ve sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulup çok büyük bir rahatlığa ereceğine, çok büyük emek vererek hazırladığı bir çalışmadan beklediği verimi ve kazancı elde edemeyeceğine, uzun zamandır gülmeyi unutan yüzünün yeninden güleceğine, mutlu bir yuvanın temelinin atılacağına, sorun olarak karşısına çıkan durumları kolay bir şekilde çözüme kavuşturacağına rivayet etmektedir.

Rüyada kuyuda define bulmak rüya sahibi kişi için hayatının adeta cennete döneceğine, ancak sabır göstermesi sayesinde sorunların çok hayırlı ve başarılı bir şekilde çözüme kavuşacağına, o kişiyle güzel günler geçireceğine delalet etmektedir.

Rüyada define bulmak görülmesi sorumsuz bir kişiye haddinin bildirileceğine, hiç istemediği olaylar ile karşılaşacağına, çok büyük ve güzel gelişmelerin yaşanacağına alamet etmektedir.

Rüyada define kapısı görüldüğünde alınan borçların ve çekilen kredilerin kısa sürede ödeneceğine, iş dünyasında çok büyük bir prestij yakalayacağına, maddi ve manevi olarak zarar edileceğine, maddi anlamda mücadelelerinin karşılığını alacağına, dünyanın sonsuz nimetlerinden ve her türlü keyfinden bolca faydalanacağına, çok büyük atılımlar gerçekleştirileceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada define bulmak rüya sahibi için hayırlı kişilerle iş hayatında çok iyi yerlere gelineceğine, hedeflerine yaklaşacak fırsatlar elde edeceğine, yakınında tuttuğu ve çok güvendiği kişilerden birinden ihanet göreceğine alamet eder.

Rüyada tarlada define bulmak rüya sahibi için psikolojiyi etkileyecek bir olay yaşanacağına, maddi ve manevi olarak çok büyük adımlar atılacağına ve uzun zamandan beri yaşanan sıkıntılı durumların çok yakın zaman içinde sona ereceğine, sevilmeyen bir kimseden borç alınacağına, hiçbir eksiğinin olmayacağına ve lüks bir hayat geçireceğine, kötü düşünceli bir kişinin tüm çabalarına rağmen büyük bir işte başarılı sonuçlar alacağına yorumlanır.

Rüya tabir edenlere göre rüyada define bulup kaybetmek başarılı bir kişi olacağına, alınan borçların kısa süre içinde ödeneceğine, asılmış olan yüzünün gülmeye başlayacağına, girdiği işlerde herkesin imrenerek ve kıskanarak bakacağı bazı çalışmalara imza atacağına yorulmaktadır.

Rüya yorumlarına göre rüyada define bulup çıkarmak girilen bir yolda karşılaşılacak kötü biri yüzünden ağız tadının kaçacağına, tatsız bir durumla uğraşmak zorunda kalınacağı, geçirdiği zor zamanların sona ereceğine, hayal kırıklığına uğrayacağına, yeni bir iş kapısının ya da uzun yıllardan beri askıda kalmış bir projenin üzerine güneş doğacağına, işlerinin bu sayede açılacağına böylece borca düşmüş bir ahbaba yardım edeceğine işaret eder.

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada define bulup yakalanmak eksiklerini kapatacağına ve bu sayede hayatını daha kolay hale getireceğine, güzel günler yaşayacağına, işlerin gün geçtikçe daha kötüleşeceğine delalet etmektedir.

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada sahte define bulmak gidilen yolda toplumun tanıdığı ve takip ettiği bir kişi olunacağına, kendisini ailesine vereceğine bu sayede huzur bulacağına, kontrolü ve inancı elden bırakmayacağına, kendisi hakkında olumlu düşünceleri olan insanları hayal kırıklığına uğratacağına, her daim Allah yolunda olacağına, çok uzun zamandan beri sonuç beklenen bir yerden en kısa zamanda hayırlı ve olumlu haber alınacağına alamet ettiğine inanılır.

Rüya alimlerine göre rüyada define bulup paylaşmak dileklerine en kısa zamanda kavuşacağına, aksi şekilde daha da kamçılayacağına, bir sebeple çok sıkıntılı ve zor bir duruma düşeceğine inanılmaktadır.

Rüyada define bulmak alınması birçok kişiye yardım edeceğine, engellerin ve aksiliklerin yok olacağına, yılların emeğini ve birikimini de böylece kaybedeceğine, sevilen kişiler ile aranın açılacağına ve aile bireyleri arasında ortaya çıkacak fikir ayrılığından ötürü zor günler geçirileceğine, gelir kaynaklarının kuruyacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından arınacağına alamettir.

Rüyada deniz kenarında define bulmak mutluluğunun ve başarısının katlanarak artacağına, bitmek tükenmek bilmeyen bir tartışmanın arasında kalınacağına ve gerek yakın arkadaşların ve gerek akrabaların karşı çıkacağı bir işin içine girileceğine, maddi açıdan birçok rakibin gerisine düşüleceğine, kendisine zarar vermek isteyen kişileri zarara uğratacağına ve mutlu olacağı bir mevkiye geleceğine inanılmaktadır.

Rüyada büyülü define görüldüğünde sıkıntıya düşüreceğin ve kendisine tabir yerindeyse adeta kâbus gibi günler yaşatacağına, sıkıntılarının son bulacağına, uğradığı zararın telafi edileceğine ve büyük başarılar kazanacağına, kişinin hiçbir üzüntü ve sıkıntı yaşamayacağına inanılmaktadır.

Rüya alimlerinin yorumlarına göre rüyada define aramak işlerini sabırla yoluna koyacağına, zararların yakında telafi edileceğine, hayatından nefret duygusunu atacağına, hayata küsecek duruma geleceğine, hasretliklerin bir araya geleceğine, büyük çalışmalar gerçekleştirerek hayırlı ve büyük kazançlar elde edeceğine yorulur.

Rüya yorumlayanlara göre rüyada define kılıç bulmak düzgün bir kişi ile zarar ettiği bir işi sorun yaşamadan ortadan kaldıracağına ve rahata ereceğine, alacağınız bir davetin sizi sevindireceğine, ömrünün sonuna kadar rahat yaşayacak kazanca ulaşacağına, sıkıntılı ve yorucu bir döneme girileceğine, çeşitli nedenlerden ötürü ayrılık yaşayanların kavuşacağına işarettir.

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada define paylaşmak işsiz ve ekmeksiz kalacağına, sıkıntıların ve sorunların çözüme kavuşacağına, ağır günler geçireceğine, büyük başarılar kazanacağına, güzel günler için yaşayacağına, attığı bu adım sayesinde işlerinin birçok insanın dikkatini çekeceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada define ile uğraşmak rüyayı gören için hayır dualarına nail olacağına, çalışılan işte büyük bir zam alınacağına, yaşanan sıkıntıların kısa zamanda sona ereceğine, alınacak kötü bir haber yüzünden işlerin sarpa saracağına ve güzel başlayan bir birlikteliğin sona ereceğine alamet ettiğine inanılır.

Rüyada define toplamak zahmetli bir işin sona ereceğine ve kısa süre içinde çok beklenen bir terfinin alınacağına, eline geçecek kazancın çok daha yükseleceğine, ibadetine çok büyük bir bağlılık duyacağına, para yerine geçen herhangi bir belgenin karşılığı olmadığına dair bir haber alınacağına delalet etmektedir.

Rüyada kilisede define aramak sorunların ve problemlerin ortadan kalkacağına, gönlünü Allah sevgisi ile dolduracağına, çok uzun bir zamandan beri yapılan işte hiç beklenmedik şekilde maddi krize girileceğine, sorunlarından ve dertlerinden kurtulmasına yardımcı olacağına, kesilmeyecek rızık ve kazanç sahibi olacağına, üzüntülerin ve tartışmaların biteceğine işarettir.

Rüya yorumlarına göre rüyada define aramak kazmak kişinin afiyette olacağına, kötü günlerde dahi şükrederek ve takva sahibi olarak hareket edeceğine, iç huzurunun yerinde olacağına, rızkının her geçen gün daha da artacağına, verilen sözlerin yerine getirileceğine ve ferahlığa çıkılacağına, mutlu ve zengin bir kişi olunacağına ve çok hayırlı ve yüklü miktarda kazanç elde edileceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada define ve cin görmek eline geçen fırsatları hayırlı ve güzel bir şekilde değerlendirmesine rağmen bir türlü düzelmeyeceğine, gönül işlerinden yana hep şanslı olacağı gibi son kararını da isabetli vereceğine ve kendisi için doğru kişiyi bulacağına, başının hiç dara düşmeyeceğine alamet eder.

Rüyada başkasının define bulduğunu görmek tövbelerinin ve dileklerinin kabul olacağına, kişinin tecrübelerinden yararlanacağı biriyle tanışacağına, dost ya da akrabalarından gelecek olan yardımların herhangi bir şekilde fayda sağlamayacağına, hayatına bolluk ve bereket geleceğine, kendisini günahkar ve münafık kılacak şeylerden elini ve nefsini sakınacağına, problemlerinden ve sıkıntılarından kurtulacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada eşinin define bulduğunu görülmesi çok hayırlı kişiler ile tanışıp mutlu ve huzurlu günler geçireceğine, huzursuzluk içinde ve sorunlu günler yaşanacağına, şimdiye kadar sahip olmak istediği her şeye sahip olacağına, çok büyük bir rahatlık yaşanacağına, sevgiliyle muhabbetin daha da derinleşmesine alamet etmektedir.

Rüyada define sandığı bulmak rüyayı gören için iş konusunda daha sakin hareket edileceğine, zararlı bir alışkanlığın yakın bir zamanda bırakılacağına, uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı ve kendisine çok yararı olacak bir işe girip hem kendisini hem sevdiği kişileri sevindireceğine ve hayırlı bir kısmet ile dünyaevine girip mutlu olacağına, yardıma muhtaç insanlara büyük yardımlarda bulunacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada define için çukur kazmak gördüğü gerçekler yüzünden moralinin bozulacağına, bol bol hayır duası alınacağına, kendisini üzen ve zor günler geçirmesine neden olan olayları zorluk çekmeden ortadan kaldıracağına, eşler arasına kara kedi gireceğine, hayal kırıklığına uğratacak ya da emeklerini boşa çıkaracak hiçbir önemli sorun çıkmayacağına, dargınların da yeniden bir araya geleceğine yorumlanır.

Rüya alimlerine göre rüyada altın yüzük define bulmak rahatsızlıklar yüzünden çok zor zamanlar geçirileceğine, yaşanan maddi ve manevi açmazlardan ötürü zor zamanlar geçirileceğine, yapılan destekle birlikte arkadaşlık bağının daha sağlamlaşacağına işaret ettiği söylenir.

Rüya tabir edenlere göre rüyada topraktan define çıkarmak borçlarının boyunu aşması nedeniyle alacaklarının kapısından ayrılmaz olacağına, ancak daha sonra atılacak adımlar sayesinde çıkacak olan yeni fırsatlar değerlendirilmesi ile çok büyük kazançlar elde edileceğine, ruhsal olarak hastalık yaşayacağına ve günden güne daha kötüleşeceğine işaret etmektedir.

Rüyada define muhabbeti yapmak kısmetinin her zaman açık olacağına ve sırtının yere gelmeyeceğine, elini attığı işlerde yüksek moral ve enerjisi sayesinde her daim başarılı olacağına, çok iyi gelişmelerle karşılaşacağına, kişinin alim olacak kadar ilim ve fenne önem vereceğine, parasal sorunların sürmesi ve durumların kötüye gitmesinden ötürü borcun ödenemeyeceğine ve bu yüzden maddi açıdan büyük parasal sıkıntıya girileceğine ancak bu durum yüzünden istenmeyen yollara sapılacağına, büyük emekler vereceğine delalettir.

Rüya tabirlerine göre rüyada dağda define aramak bolluk ve bereket yakalayacağına, bir anda ortaya çıkan bir aksilik yüzünden büyük bir istekle peşinden koştuğu bir işin  bir türlü gerçekleşmeyeceğine, geçim derdinin ömrünün sonuna kadar biteceğine alamettir.

Rüyada define çukuru görmek günbegün daha büyük kazanç elde edileceğine, çok hayırlı bir kısmetle karşılaşılacağına, en büyük isteklerini yaşama kısmetine ve şansına nail olacağına delalet etmektedir.

Rüyada define çalmak hatalı bir adım yüzünden iş yerinde ihtar alınacağına, kendini büyük bir çıkmazın içinde bulacağına, sıkıntıların yakın zaman içinde yapılacak hayırlı çalışmalar sayesinde son bulacağına, müşteri portföyünün artacağına bunun da kendisine hem zenginlik hem de özgüven getireceğine, o kilerin gittikçe rızıkla dolacağına, sıkıntının kısa süre içinde sona ereceğine işaret ettiğine inanılır.

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada define kazmak bekarsa bu kimseden göreceği yoğun ilgi sonrasında evlilik kararı alacağına, şüpheli bir olay yaşanacağına, iş hayatınızda kayıplar yaşayacağınıza ve evinizdeki rızkın azalacağına, kendisinin çok üzüleceği olaylar yaşayacağına, yanlış anlaşılmalardan dolayı sürekli kendini ispat etmek zorunda hissedeceğine, bazı zevklerinden geri kalacağına yorulmaktadır.

Rüya alimlerine göre rüyada eski define bulmak bekar iseniz bir kadınla yakınlık kurmaya, yeni bir sosyal çevreye kavuşulacağına, rahatının ve huzurunun bozulacağına, iş hayatı ile ilgili çok hayırlı gelişmeler ile bir şekilde sorunlarının her geçen gün daha kolay bir hale geleceğine, dost ya da akrabalarından alacağı büyük destek sayesinde kurtulacağına delalet etmektedir.

Rüyada define haberi alındığında elinde bulunan mal ve mülk sayesinde kendisine çok güzel bir gelecek oluşturacağına, çok hayırlı ve özel çalışmalara imza atacağına, çok mutlu ve huzurlu bir aile hayatı yaşanacağına, projelerin çok hayırlı ve güzel sonuçlar vereceğine, çalıştığı işte yüklü bir zam alınacağına, alınacak sevinçli bir haber sayesinde çok güzel günler yaşanacağına yorulur.

Rüya alimlerinin tabirlerine göre rüyada kazarak define bulmak hayata yapacağı başlangıcı en sağlam hale getirmek için aile desteğini de alacağına, işleri bozmak isteyenlere üstünlük sağlanacağına, işlerin kara geçeceğine, işlediği günahların tekrar işlenmemesi koşulu ile affedileceğine alamet ettiği söylenir.

Rüyada tanıdığın birinin define bulduğunu görmek işlerinin zarara uğrayacağına, katı düşüncelerinden ve tavırlarından vazgeçeceğine, çok kişiye akıl hocalığı edeceğine, başarısının önündeki engellerin ve aksiliklerin kaybolacağına, attığı her adımda daha kötü ve sıkıntılı durumlar ile karşı karşıya kalacağına, ön planda kalmayı sağlayacağına rivayet eder.

Rüyada define elmas bulmak kendisi için çok hayırlı bir işe girdiği bir dönemde büyük zarar edeceğine ve yakın zaman içinde bazı tartışmalar yaşanacağına, çok olumlu ve güzel gelişmeler ile karşılaşacağına, yasa dışı yollara meyli olması nedeniyle kendisi dışında sevdiklerinin hayatına da sıkıntı vereceğine, pişman olduğunda da iş işten geçmiş olacağına, çalışma hayatını kurtarmak amacıyla istenmeyen yollara girileceğine işaret eder.

Rüyada define kuyusu görmek yaşanmış olan kırgınlıkların üzerine sünger çekileceğine, aksi takdirde çaresiz kalacağına, gerçekleştirilen projelerin hayli büyük getirisi olacağına, sorunların birdenbire daha da artacağına, yaşının verdiği olgunluğa erişmediği sürece çevresinden eleştiri almaya devam edeceğine işaret ettiğine inanılır.

Rüya alimlerinin yorumlarına göre rüyada define altını bulmak hayatının tamamen altüst olacağına, iş hayatında çok büyük bolluk ve berekete kavuşulacağına, işlerin günden güne daha kötü bir duruma düşeceğine ve rahatsızlık yaşanacağına, askıya alınmış projeleri başarılı bir şekilde tamamlayacağına, kişinin maddi zararını karşılamayı başaracağına rivayet etmektedir.

Rüya alimlerine göre rüyada define saklamak istediği her şeyi kısa zamanda elde edeceğine, yaşam şartlarının düzeleceğine, büyük fırsatlar ile işinde yükseleceğine, maddi ve manevi açıdan düze çıkılması sayesinde kazanılan özgüven sayesinde yeni projelere adım atılacağına, kendisi için neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar veremez olacağına alamet ettiği söylenir.

Sayfayı Kaydet

Rüyanın Tabirini Alîm'e Sor

Rüyanızı yorumlanmak üzere göndermek için lütfen önce yukarıdaki "Sayfayı Kaydet" bölümündeki düğmelerden birini kullanın. Yorumlanan rüyanızı daha sonra görüntülemek için bu bağlantıya ihtiyacınız olacak. Rüyanızı göndermeden önce rüyanızla en ilgili olan sayfada bulunduğunuzdan emin olun.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments